AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 20 Kasim 2018 Sali 09:35
İLÇE BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLELEREĞİTİM SAĞLIKHAL FİYATIESNAFLARIMIZ
KEPEZ HAVA DURUMU
KEPEZ
 
'Piri Reis Haritaları ve Antalya” Sergisi Açıldı
 
'Piri Reis Haritaları ve Antalya” Sergisi Açıldı
 
 
Kepez Belediyesi ile Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şubesi işbirliğiyle düzenlenen “Piri Reis Haritaları ve Antalya” adlı sergi, Fettah Tamince Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi’nde açıldı.UNESCO’nun, 2013 yılını “Piri Reis Yılı” ilan etmesinden dolayı Kepez Belediyesi, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şubesi işbirliğiyle düzenlenen “Piri Reis Haritaları ve Antalya” adlı sergi, Fettah Tamince Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi’nde açıldı.

Denizci ve haritacı Piri Reis’in çizdiği 7’si Antalyabölgesine ait 40 adet haritanın yer aldığı serginin açılışına Konyaaltı İlçe Milli Eğitim Müdürü Gültekin Acar, AK Parti Konyaaltı İlçe Başkanı Osman Ali Eciş, Kepez Belediye Meclis üyesi ve Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ramazan Eciş, Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy, Fettah Tamince Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi Müdürü Erkan Canan, ile çok sayıda öğrenci ve katılımcı yer aldı.

Serginin açılış öncesinde bir konuşma yapan Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası AntalyaŞube Başkanı Ramazan Eciş, “Antalya, bir deniz kenti. Denizciliğin farkındalığının oluşturulması adına böyle bir proje gerçekleştirdik. 7’si Antalyaolmak üzere 40 adetten oluşan kolleksiyonu çeşitli vesilelerle daha da çok kişiye ulaştırmak istiyoruz. Piri Reis gibi önemli bir değerin daha da çok anlatılması gerekiyor” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri serginin açılış kurdelesini kesti. Ramazan Eciş, sergiyi gezdirdiği protokol üyelerine haritalarla ilgili bilgi verdi. “Piri Reis Haritaları ve Antalya” sergisi, Fettah Tamince Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi’nde 25 Aralık’a kadar gezilebilecek.
 
 
20 Aralık 2013 Cuma - 08:59
8794 Kere Okundu

AKASYA SERA MALZEMELERİ
DETAY
DUNYA KOKOREÇ - DÜRÜM EVİ
DETAY
ANTALYA AKASYA İLAÇLAMA
DETAY
SERMA PLASTİK
DETAY
2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com